"Érezze jól magát a bőrében."

Álmodd széppé magad! - A bőrszépítő alvás csak egy legenda?
2015-05-25 10:00:06
 
Alvás alatt fejti ki leginkább hatását számos natúrkozmetikum. Rengeteget teszel a bőröd szépségedért, amikor alszol.
 

Segít az alvás a szív egészségének fenntartásában, csökkenti a stresszt és fokozza a koncentráció képességet.

Ha ez nem elég: napégés esetén segít a bőrnek visszanyerni ruganyosságát, csökkenti az akné kialakulásának lehetőségét, mi több, természetes ragyogást ad bőrödnek. Hallottad már biztosan Te is a szépítő alvás kifejezést.
A jóleső pihenés valóban jót tesz a bőrödnek, csökkenti a ráncokat.
Működésbe lép alvás közben a test regenerálódása
 

A jóleső pihenés valóban jót tesz a bőrödnek, csökkenti a ráncokat.
 

Alvás közben lehűl a tested körülbelül fél fokot. Ezt nem másként teszi, mint a véráram a bőrfelszín közeli erekbe nyomul, ahol a külső hőmérséklet lehűti. Ezért lehetséges, hogy este enyhe arcpír jelenik meg. A pihenés során növekedési hormonok is termelődnek a testedben. Ez a hormon felel a hajad hosszúságáért, a körmödért, sőt a sejtjeid újratermelődéséért . 
 
Mondhatnánk, alvás alatt lép működésbe a test önregenerálódása. Minden apró sérülést "kijavít" az alvás. Az alvás hasznos a szellemi problémák megoldásában, hiszen az előző napi frusztrációdra megoldást nyújt. Az agyad álmokkal készíti fel szervezetedet a megoldandó problémákra.
 
Egy felnőtt ember számára a napi 7-9 óra alvás az ideális. Így lesz reggelente a bőröd ragyogóbb és üdébb, szem alatti karikáid világosabbak. A rendszeres alváshiány rányomja bélyegét bőrödre, legfőképpen arcodra.
 

Mi történik veled alvás közben?
 

Az első 3 óra: ilyenkor alszol a legmélyebben. Ekkor termelődik a legtöbb növekedési hormon, ami elengedhetetlen azért, hogy kijavítsa a napközben Téged ért sérüléseket. Segít a sejtjeid megújulásában, a hajad növekedésében.
 
A középső 2 óra: elkezdődik a REM-fázis. Elindul a melatonin termelés, ami a bőröd ellenálló képességét javítja. 
 
Az utolsó 3 óra: a legaktívabb REM-fázis. Ekkor éri el a testhőmérsékleted a legalacsonyabb pontot. Az izmok pihennek, ellazulnak, ezért a bőröd itt pihen a legtöbbet.
Alvás alatt fejti ki leginkább hatását számos natúrkozmetikum. Rengeteget teszel a bőröd szépségedért, amikor alszol.
Neked mennyi alvásra van szükséged, hogy kipihenten ébredj?
 

Nehezen jön az álom a szemedre?
 

Manapság egyre gyakoribb az alvászavar, sőt az insomnia (kóros álmatlanság) is előfordul. Nem is gondolnánk, de a napi rutinunkban van elrejtve a kulcs: ahogy lefekszünk este, előtte amit teszünk, illetve a napközbeni tevékenységek, ételek is kihathatnak az esti alvásra.
 

A legelső és talán legfontosabb tipp, hogy rá kell jönnünk, pontosan mit is igényel a szervezetünk.

Hány óra alvásra van szükséged? Változik életszakaszonként az alvásigényünk. A feszített munkatempó, a gyereknevelés és a házimunka kimerítheti a mentális és fizikai tartalékaidat. Így akár hónapról hónapra is változhat az alvásigényed. Fontos saját cirkadián ritmusod megtalálása. Ez nem más, mint a napi (24 órás) energia szint ismerése. Lényegében a belső óránk.
 
Ha minden nap ugyanabban az időben fekszel le, és kelsz fel sokkal energikusabbnak fogod magad érezni.
 
  • Alakítsd ki az alvási rutinod: igen, kicsit mint a gyerekeknél. Ragaszkodj ahhoz, hogy mikor fekszel le.
     
  • Délutáni szunya? Hol a kis plédem? Bármikor, bárhol! Csukd be a szemed, és hagyd, hogy egy kicsit elnyomjon az álom. Figyelj arra oda, hogy csak akkor alkalmazd, amikor tényleg fáradt vagy, vagy az éjszaka nem tudtál annyit aludni, amennyire szükséged lett volna!
     
  • Evés után ne aludj! Bármilyen nehéz, vagy megszokott, de evés után ne hagyd, hogy beüssön a “kajakóma”. Pakolj el komótosan, tegyél rendet magad körül, sétálj egy nagyot. Ha evés után alszol, a tested raktározó üzemmódba kapcsol, és bizony csak gyűlni fognak azok a kilók.
 
Nem csoda, hogy fáj a fejed, vagy égnek a szemeid egy-egy hosszú nap után. Időnk nagy részét a képernyőkre meredve töltjük. Elálmosítja agyunkat sajnos nem a jó értelemben. Nem elfárad az agyad, hanem elunja magát! Ráadásul ezeket a tevékenységeket ritkán végezzük természetes fény mellett. Általában ég az irodában a lámpa, vagy a fejünk fölött villog az a fránya neon, ezért csökken a melatonin képződés a szervezetünkben. A melatonin az a hormon, ami fény hatására felel az ébren tart. A korábban említett belső óránk fontos jelzője.
 
Kényeztesd magad természetes bőrradírral!
  • Itt a napfény! Engedd, hogy felébresszen!
    Elsőként talán, ne húzd be a függönyöket. A “hasadra süt a nap” működni fog. Hidd el, ha nagyon fáradt vagy, a nap se fog felébreszteni.
     
  • Kapcsold ki a monitorod!
    Meg a tévéd, tableted, telefonod. Amikor ledőlsz az ágyba, már ne bámuld őket. Hagyd, hogy kicsit lecsillapodjon a zaj a fejedben!
     
  • Kényeztesd magad!
    Szánj időt magadra. Zuhanyozz vagy fürödj, a lényeg, hogy készítsd fel magad arra, hogy pihenni fogsz. Dörgöld át magad a kedvenc bőrradírozóddal.

 
Natúrkozmetikumok melyek éjszaka jobban hatnak

Igyekszem megalkotni számodra a megfelelő természetes kozmetikumokat, amitől gyönyörűnek érezheted magad. Egy ilyen esti spa kényeztetés számomra nem lehet teljes a Brillás Levendulás fürdőgolyóm és az új Rózsás arckrémem nélkül (ez biztosítja számomra a nyugodt éjszakát).
 
Az esti arctisztítás után ajánlom bio argán olajjal készített Mandarinos vagy Levendulás arcvajam használatát. Párás arcbőrbe masszírozva reggelre megújítják a bőröd és a természetesen nyugtató illólajoknak köszönhetően segítik a pihentető alvást!
 
Te szoktál este Brilla natúrkozmetikumot használni?
 
Ha tetszett a cikk, nyomj egy Like-ot és oszd meg ismerőseiddel is!

Vásárlóink írták:

"A Jázmin izzadásgátló krémdezodorral elégedett vagyok. Több natúr izzadásgátlót kipróbáltam már, ezeknek igen alacsony volt a hatásfoka. Ezzel szemben a Brilla krémdezodor hatékonynak bizonyult, csak komolyabb stresszhelyzet (pl. fontos üzleti tárgyalás) előtt kell újra felvinnem."
Dia, Nyergesújfalu
"Gyors, segitőkész, udvarias kiszolgálás! Szuper jó termékek! Mindenkinek csak ajánlani tudom!"
Éva